Rok 2016

SZCZECIN FLYCUP - poznajcie Hydro-Odrzutowego Mistrza!

No ładnie. Kolejna imponująca impreza zakończona ogromnym sukcesem, zaskoczeniem i międzynarodową walką o zwycięstwo! 13 sierpnia przy Wałach Chrobrego w ramach Szczecin Water Show rozegraliśmy kolejne zawody z Cyklu Międzyarodowych Zawodów Hydro-Odrzutowych.

Efekt? Przeszedł nasze oczekiwania!

Nadwodna ekstremalna rywalizacja na flyboardzie i jet deck by Defy, High Diving, Jetski, Narty wodne, Wakeboard,urokliwa parada, Pyromagic i after party. To wszystko sprawiło, że skrzydła urosły nam jeszcze bardziej, a my chcemy więcej i więęęcej!

Poznajcie zwycięzców SZCZECIN FLYCUP:

1. miejsce -> Bo Krook (Flyboard Team Holland)

2. miejsce -> Jakub Zieliński (Flyboard Mazury)

3. miejsce -> Tomasz Kubik (Latające Papcie Poznań)

 

GRATULACJE DLA NASZYCH MISTRZÓW!


SZCZECIN FLYCUP - nie zwalniamy tempa!

Zapraszamy 13 sierpnia do Szczecina. Przy Wałach Chrobrego w ramach Szczecin Water Show, czołowi europejscy zawodnicy zaprezentują liczne ekstremalne akrobacje nad wodą. Finałem wydarzenia będzie wyłonienie Hydro-Odrzutowego Mistrza.

Po sukcesie GDYNIA FLYCUP, stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Już 13 sierpnia w Szczecinie odbędzie się kolejna odsłona Cyklu Międzynarodowych Zawodów Hydro-Odrzutowych! Najlepsi riderzy z Polski, Holandii zaprezentują ekstremalne pokazy akrobacji nad wodą i udowodnią, że lęk wysokości w tym sporcie nie istnieje.

 

W ramach SZCZECIN FLYCUP zobaczycie w akcji kilkunastu zawodników. Salta w tył i w przód, delfiny, śruby i wysokie uniesienia nad wodą to jedynie część widowiska.

 

Po raz pierwszy w hydro-odrzutowej historii do rywalizacji przystąpią teamy. Każda załoga może wystawić do walki zawodników i zawodniczki. Zarówno Panie jak i Panowie będą mieli dwie minuty na przelot. Najlepsi wskoczą do finałowej czwórki, która powalczy o tytuł hydro-odrzutowego mistrza.

 

Swoją obecność potwierdziły 4 teamy: z Polski (Latające papcie, Flyboard Mazury, SuperFly Kraków) oraz Holandii (Flyboard Team Holland). Z powodu kontuzji nie zobaczymy Roberta Jaszczołda, vice mistrza Europy w kategorii weteranów i maltańczyka Simona Desirę, który ma zakontraktowane pokazy we Włoszech.

 

Polacy latać będą na amerykańskiej desce jet deck by Defy, a Holendrzy na francuskim Flyboardzie. Moc skuterów wynosi 260 KM, a maksymalna pułap lotów to 20 metrów!

 

Dla nas największą satysfakcją i radością jest fakt, że spełnianie marzeń o zawodach w Polsce rangi europejskiej staje się rzeczywistością. Kwintesencją tej dyscypliny jest adrenalina i ciągłe ładowanie pozytywnej energii. Zapraszamy 13 sierpnia do Szczecina. Przed Państwem spektakularny pokaz, który udowodni, że latanie nie jest już tylko w naszej wyobraźni. To codzienność. Imponująca i widowiskowa! – mówi Kajetan Sikorski, założyciel fly-board.pl, team Latające Papcie.

 

Na miejscu będzie również możliwość sprawdzenia własnych sił. Będziemy gotowi do realizacji indywidualnych lotów dla Was :)

 

Miejsce Szczecin, Wały Chrobrego

Data 13.08

Czas 15-21

Wstęp wolny

 

 


Hydro-Odrzutowy Mistrz wybrany!

Co to był za weekend!

GDYNIA FLYCUP to z pewnością jedno z najbardziej epickich wydarzeń tego sezonu. 

Słońce, plaża, tłumy uśmiechniętych ludzi, drony i Latające Papcie. Czego chcieć wiecej? :)
W sobotę, 16 lipca, przy Plaży Miejskiej w Gdyni mogliście obserwować nasze treningi. Następnego dnia odbyła się część główna, czyli Międzynarodowe Zawody Hydro-Odrzutowe! 
 

Nasi dzielni sędziowie mieli nie lada wyzwanie. Każdy z nas otrzymał dwie dwuminutowe szanse na zaprezentowanie tego, co umiemy najlepiej. Wysokie wzniesienia, śruby, delfiny i salta w tył spotkały się z głosnym aplauzem. Dziękujemy za to, że byliście z nami!

 

TUTAJ POZNACIE WYNIKI GDYNIA FLYCUP - kliknijcie w belkę

 

Dziękujemy naszemu Partnerowi Strategicznemu: Gdyńskie Centrum Sportu

Dziękujemy również:

-> Browar Port Gdynia

-> Kaskada 

-> Klarp

-> Tubes International

-> Mega Stroje

-> Hydrosfera

-> EVC DSGN

-> Power Waters


oraz patronom medialnym: 

-> Trójmiasto.pl  

-> Radio Eska

Zobaczcie relację z GDYNIA FLYCUP - kliknijcie w belkę

 


Nadszedł czas na GDYNIA FLYCUP!

Takiego wydarzenia w Gdyni jeszcze nie było.

W weekend 16-17.07 przy Plaży Miejskiej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu. 

W ramach GDYNIA FLYCUP zobaczymy w akcji zawodników z europejskiej czołówki. Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością to zapowiedź szalenie imponującej imprezy.
Dla nas największą satysfakcją i radością jest fakt, że spełnianie marzeń o lataniu staje się rzeczywistością. Kwintesencją tej dyscypliny jest adrenalina i ciągłe ładowanie pozytywnej energii. Dzięki współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu i sponsorami imprezy, mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na jedyne w Europie zawody hydro – odrzutowe. Będzie się działo! 

Zobacz:zawodnicy GDYNIA FLYCUP

Dołącz do wydarzenia i przyjdź podziwiać rywalizację już 17 lipca w Gdyni. 

 

Dla wszystkich kibiców przygotoaliśmy również atrakcje towarzyszące
Wśród nich m.in.:

* pokaz skoków na trampolinie Reprezentantów Polski

* power joga – pokaz jogi i akrobatyki

* warsztaty jogi

* muzyka klubowa

* Animacje Eska Summer Patrol

Przyjdź, kibicuj i baw się z nami!

Miejsce: Plaża  Miejska
Czas: 16-17.07
Wstęp: bezpłatny

Partnerem strategicznym GDYNIA FLYCUP jest Gdyńskie Centrum Sportu

Więcej szczegółów: na stronie wydarzenia

Zobacz także:  kronikaFlycup 2015

 

 

 


Rok 2015


Grunt to solidne podstawy

Zrealizowanie Pierwszych Hydro-Odrzutowych Mistrzostw Polski w 2014 roku zawdzięczam kilku osobom i ich zaangażowaniu.
Przede wszystkim w odpowiednim czasie spotkałem Grzegorza Kujdę. Kierowana przez niego firma od ponad dwudziestu lat produkuje spektakularne imprezy masowe i dzięki tej współpracy zawody sportowe zamieniły się w wodne święto. Licznie zgromadzona publiczność zachwycała się niezwykłą grupą młodych dziewczyn skaczących synchronicznie do wody z wysokości drugiego piętra. W tle DJ przygrywał klubowe sety, a dwa namioty gastronomiczne zaspokoiły apetyt gości dzięki czemu mieli energię i siłę by spędzić cały dzień nad wodą i aktywnie uczestniczyć w imprezie. Przed zawodami, a w trakcie treningu latające buty przymierzali ochotnicy, skakali ze skoczni, a dla mniej odważnych przygotowaliśmy wodny tor przeszkód. Zawody wpisały się w obchody Dni Dębna i wszystko wskazuje na to, że to początek niezwykle interesującej tradycji. Flycup 2015 kontynuuje koncepcję wodnego święta. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy, zawody odbywają się w ramach od lat organizowanych festynów miejskich dla aktywnych.

FLYCUP w Dąbrowie Górniczej

Inaugurację cyklu zaplanowaliśmy podczas festiwalu „Dębowy Maj”. W trakcie weekendu majowego w Dąbrowie Górniczej w 2014 roku przez 72 godziny pojawiło się 80 000 osób, a spora część wzięła udział w warsztatach fitness, wyścigach biegowych i rowerowych. Sporty hydro-odrzutowe idealnie wpasowują się w konwencję festiwalu, dlatego zaprzyjaźnieni włodarze miasta zapewniają nam nieocenione wsparcie i promocję.

FLYCUP w Oławie

W zeszłym roku przetarliśmy szlaki na Odrze. Podczas festynu „Piana Bosmana” hydro-odrzutowymi akrobacjami zabawialiśmy licznie zgromadzoną nad rzeką publiczność. Impreza utrzymana jest w duchu sportowym i muzycznym. Wyścigi smoczych łodzi, zawody w „pływaniu na byle czym”, a na lądzie koncerty to tylko ważniejsze atrakcje. Zadowolony organizator Burmistrz Miasta Oława, w tym roku ponownie zaprosił nas do współpracy. Oława na dwa dni znów stanie się mekką dolnośląskich, wodnych maniaków.

FLYCUP w Poznaniu

Poznań od trzech lat aktywnie uczestniczy w promowaniu sportów hydro-odrzutowych. Świetne relacje z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Poznania przekładają się na częste pokazy flyboardzistów podczas imprez organizowanych na Torze Malta. Trzecie zawody cyklu to okazja porównania wszystkich dostępnych na świecie odrzutowych gadżetów. Planujemy pokazy Flyboarda, Hoverboarda, Jetpacka, Jetblada, Defy i innych. Na lądzie warsztaty z świadomej kontroli swojego ciała, turniej siatkówki plażowej i wiele innych atrakcji przygotowujemy wraz z Hotelem Kaskada nad Jeziorem Kierskim.

FLYCUP w Dębnie

Zwieńczeniem cyklu jest Water Show w Dębnie. Przy współpracy z firmą GISO i Urzędem Miasta druga edycja imprezy zapowiada się jeszcze bardziej ekstremalnie. Skoki z dziesięciu metrów najlepszych polskich „high diverów”, „blob jumperów” (poducho-trampolina) i masa atrakcji znanych z FLYCUP 2014.

www.flycup.eu