Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/flyboard/domains/flycup.eu/public_html/includes/function/f_connect.php on line 9 FLYCUP

SZCZECIN FLYCUP

Stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej!

 

Już 13 sierpnia przy Wałach Chrobrego w ramach Szczecin Water Show, czołowi europejscy zawodnicy zaprezentują liczne ekstremalne akrobacje nad wodą. Finałem wydarzenia będzie wyłonienie Hydro-Odrzutowego Mistrza.

 

Po raz pierwszy w hydro-odrzutowej historii do rywalizacji przystąpią teamy. Każda załoga może wystawić do walki zawodników i zawodniczki. Zarówno Panie jak i Panowie będą mieli dwie minuty na przelot. Najlepsi wskoczą do finałowej czwórki, która powalczy o tytuł hydro-odrzutowego mistrza.

 

Swoją obecność potwierdziły 4 teamy:

*z Polski (Latające papcie, Flyboard Mazury, SuperFly Kraków)

*oraz Holandii (Flyboard Team Holland).

 

Z powodu kontuzji nie zobaczymy Roberta Jaszczołda, vice mistrza Europy w kategorii weteranów i maltańczyka Simona Desirę, który ma zakontraktowane pokazy we Włoszech.

 

Polacy latać będą na amerykańskiej desce jet deck by Defy, a Holendrzy na francuskim Flyboardzie. Moc skuterów wynosi 260 KM, a maksymalna pułap lotów to 20 metrów!

 

 


WYNIKI GDYNIA FLYCUP 2016!

Co to był za weekend!
Wysokie loty, śruby, delfiny i salta w tył. Wszystko to skąpane w słońcu, klubowej muzyce, uśmiechach kibiców i gdyńskiej plaży.

Poznajcie wyniki GDYNIA FLYCUP!

 

Kategoria: kobiety
1. miejsce: Urszula Kowalczyk (team Latające Papcie)
2. miejsce: Alicja Świderska (team Latające Papcie)

 

Kategoria: mężczyźni
1. miejsce: Jakub Zieliński (team Latające Papcie)
2. miejsce: Michał Brudecki (team Latające Papcie)
3. miejsce: Przemysław Piotrowiak (team Latające Papcie)

 

fot. Bartosz Binka

 

 


CZAS NA GDYNIA FLYCUP 2016! 

Już 17 lipca na Plaży Miejskiej w Gdyni zobaczycie, jak najlepsi zawodnicy z europejskiej czołówki walczą o tytuł Hydro-Odrzutowego Mistrza Polski.

Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością to zapowiedź szalenie imponującej imprezy.

LISTA ZAWODNIKÓW GDYNIA FLYCUP:

Michal Stasek- Vice Mistrz FLYCUP 2015, uczestnik MŚ i ME we flyboardingu w 2015 roku. Reprezentant Czech z zawodu prawnik. Na co dzień lata mieszka i trenuję w Pradze.

Kajetan Sikorski- Drugi Vice Mistrz FLYCUP 2015, uczestnik MŚ i we flyboardingu w 2013 roku.  Prekursor sportów hydro– odrzutowych w Polsce.  Reprezentant Teamu Latające papcie.

Przemysław PiotrowiakDrugi Vice Mistrz FLYCUP 2014. Pierwszy Polak wykonujący podwójne salto w tył latając w hydro-odrzutowych butach. Lata i mieszka w Poznaniu gdzie pracuję jako strażak. Reprezentant Teamu Latające papcie.

Tomasz Kubik - Tegoroczny debiutant, czarny koń w stajni teamu Latające papcie. Pasjonata akrobatyki i kalinistyki co przekłada się na błyskawiczny rozwój umiejętności latania. Ratownik dbający o bezpieczeństwo na plaży Kaskada.

Łukasz Jaworski - Jeden z najlepszych gimnastyków w Polsce i w Europie. Utytułowany reprezentant  Polski w gimnastyce. Od dwóch lat trener teamu Latające Papcie. W tym roku również zapowiada walkę o najwyższe latające cele.

Michał Brudecki - Czwarty najlepszy Polak we FLYCUP2015. Pasjonat sportów ekstremalny, który pokochał Flyboard od pierwszych minut latania. Mieszka w Gdańsku, zawodowo pracuje w branży okrętowej. Reprezentant Teamu Latające Papcie.

 

 

Partnerem Strategicznym jest Gdyńskie Centrum Sportu.

Patroni medialni: Trójmiasto.pl oraz Radio Eska

 


ROK 2015


FLYCUP 2015 - Overall Ranking (best score)

Place Rider TOP 5 Tricks Impression Total
1 Civin, Petr (CZE) 130 29 159
2 Stasek, Michal (CZE) 114 18 132
3 Sikorski, Kajetan (POL) 100 27 127
4 Jaszczołd, Robert (POL) 99 27 126
5 Piotrowiak, Przemyslaw (POL) 84 5 89
6 Cabrero, Antonio (MEX) 69 15 84
7 Brudecki, Michał (POL) 62 16 78
8 Zieliński, Jakub (POL) 39 14 53
9 Otoliński, Tomasz (POL) 34 18 52
10 Wojarski, Piotr (POL) 33 17 50
11 Baczyński, Grzegorz (POL) 35 13 48
12 Zakrzewski, Artur (POL) 34 11 45
13 Kostka, Filip (POL) 24 20 44
14 Łukasz Jaworski (POL) 15 5 20

 

 

FLYCUP 2016 - Założenia

Zeszłoroczny cykl zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym zakończyły się pełnym sukcesem... W tym roku stworzymy jeszcze lepsze warunki tak by zwodnicy mogli przekroczyć grancie swojej wyobraźni. Zawody będą organizowane w lokalzacjach umożliwiających zgromadzenie kilku tysięczną publiczność. 

Rejestracja FLYCUP 2016

W zawodach wezmą udział najlepsi riderzy z Polski i z zagranicy. Do Flycupu awansuje 15 najlepszych pilotów wybranych na podstawie video-kwalifikacji. W kwalifikacjach może wziąć udział każdy kto prześle dwuminutowy film ze swoim lotem. Pierwsza trójka Flycup 2015 nie musi startować w kwalifikacjach. Filmy kwalifikacyjne prosimy wysyłać na adres mail@flycup.eu 

Zasady oceny i punktacji

Każdy zawodnik ma dwa dwu i półminutowe przeloty, w których może zdobyć maksymalnie sto punktów, a o pozycji w rankingu zdecyduje lepszy wynik. Rywalizacje przeprowadzi trójosobowe jury. Każdy z sędziów oceni przeloty zawodników pod kątem stopnia skomplikowania, dokładności, efektowności, a także wysokości wykonywanych akrobacji. Ponadto znanych jest ponad dwadzieścia figur i im więcej z nich wykona zawodnik tym wyższą premię za różnorodność otrzyma. Międzynarodowy tytuł  wywalczy zawodnik, który zdobędzie najwyższą ocenę punktową w całym cyklu - FLYCUP 2016. 

Punktacja:

Ranking FLYCUP 2016 ustalany jest w oparciu o najwyższą ocenę punktową za przejazd. 

Pula nagród

Minimalny budżet to 10 000 zł na nagrody finasowe. 

Przebieg zawodów

12:00 - 16:00 - treningi

16:15 - 16:30 - Ceremonia otwarcia połączona z pokazami hydro-odrzutowymi

16:45 - 17:15 - Pierwsza runda

17:15 - 17:45 - Druga runda

18:15 - Ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród

 

 
www.flycup.eu